Spafilter Tor / Q6
Utbytesfilter för Tor / Q6
Tor/Q6 utbytesfilter är det perfekta valet för att hålla spabadet rent och fritt från smuts och orenheter. Filtret är lätt att installera och behöver endast bytas ut varannan vecka, för att säkerställa att det fungerar optimalt. Det rekommenderas också att använda en filtertvätt för att maximera filtrets livslängd och effektivitet.
När filtret inte längre renar tillfredsställande bör det bytas ut mot ett nytt. Det rekommenderas att byta ut filtret minst 2 gånger per år för att säkerställa att spabadet hålls rent och fritt från orenheter. Varje förpackning innehåller 1 filter, så det är enkelt att alltid ha ett nytt filter till hands när det behövs.
Så om du vill ha rent och klart vatten i ditt spabad, är Tor/Q6 utbytesfilter det perfekta valet. Det är lätt att installera, enkelt att underhålla och ger dig en säkerhet om att spabadet alltid hålls rent och fritt från orenheter.
Innehåller 1 filter per förpackning.
Specifikation | |
---|---|
Topp: | Halvcirkelformat handtag |
Botten: | 47 mm utvändig gänga |
Längd: | 205 mm |
Diameter: | 150 mm |
Filteryta: | - sq.ft |
Ersättnings filter | |
---|---|
Darlly: | |
Unicel: | |
Filbur: | |
Pleatco: |
Spabads märke |
---|
Nordpool |
BEL-FIL | Tor / Q6 |